Щоденно з 11.00 - 19.00
Неділя з 11.00 - 18.00
Шановні Користувачі!
Гостинно запрошуємо записатися до нашої бібліотеки, де Ви зможете скористатися нашими послугами, а також безоплатно працювати з власною комп'ютерною технікою в нашому Інтернет-центрі, використовуючи технології Wi-Fi. Ми створюємо для Вас зручності та економимо Ваш час!
Історія бібліотеки
Створення бібліотеки відноситься до початку 1940 року. Архівні документи свідчать, що 1 лютого 1940 року в Стрию відкрилась центральна міська бібліотека з книжковим фондом 7 тис. примірників книг. А в липні цього ж року міській відділ освіти об'єднав бібліотеку для дорослих і бібліотеку для дітей в одну центральну міську бібліотеку з відділом дитячої літератури. За перший рік існування бібліотека налічувала у своєму фонді 10 тис. примірників книг на українській, єврейській, німецькій та польській мовах і 1700 читачів. У 70-х роках книжковий фонд бібліотеки зріс і нараховував майже 133 тис. примірників видань. Послугами бібліотеки користувались 9,2 тис. читачів, яким щорічно видавалось понад 220 тис. примірників книг та інших друкованих видань.
За високі показники в обслуговуванні читачів бібліотеці було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи”. Після реалізації "Програми централізації бібліотек системи Міністерства культури” в 1977 році, згідно якої, відбулося об’єднання всіх масових бібліотек міста в Стрийську міську Централізовану бібліотечну систему в центральній бібліотеці з'явились нові відділи: комплектування і обробки літератури, відділ організації і використання єдиного книжкового фонду, методично – бібліографічний. В цей час керівником бібліотеки, засновником добрих традицій, натхненником багатьох починань була Солонинка Віра Михайлівна – відданий бібліотечній справі фахівець. Під її керівництвом сформувалось ціле покоління професіоналів – Афоніна Л.М., Буник М.М., Дмитрів Л.Г., Кащій М.В., Стасів Є.В., Щурко Я.Ф., Яременко-Самгородська Л.М.
Саме у 80-ті роки сформувався коллектив з високопрофесійних кадрів з вишою та середньою бібліотечною освітою.
Своє становлення як спеціалістів пройшла молода генерація – Лариса Мандзяк, Надія Черепанин, Людмила Яремко, Лідія Кравець, Ольга Сушкова, Оксана Дронь та інші.
З 1986 року директором ЦБС плідно і творчо працює Яремко Людмила Трохимівна. Їй випало очолити колектив в той час, коли загальна кризова ситуація в суспільстві не оминула і бібліотечну справу. Енергійний, досвідчений висококваліфікований спеціаліст, вона робить все, щоб примножити позитивний імідж центральної бібліотеки – основного інформаційного центру міста.
Перша половина 90-х років став для бібліотеки початком переосмислення її діяльності. Визначальними стали питання національного відродження, відновлення історичної пам'яті українського народу. Бібліотечні працівники бібліотеки вступили популяризаторами народних свят, традицій, обрядів. В той час в бібліотеці працювали 2 клуби за інтересами: "Літературна вітальня” та "Джерела”.
В 1991 році з ініціативи колективу рішенням виконкому Стрийської ради бібліотеці присвоєно ім'я Маркіяна Шашкевича. І на сьогодні Стрийська міська Центральна бібліотека ім. М. Шашкевича – це сучасний, просвітницький культурний центр, фонд бібліотечних документів якого більше 265 тисяч, близько 70 назв періодичних видань. Структуру бібліотеки складає 4 відділи зі штатом 16 бібліотечних працівників, 9 з яких мають професійну освіту. Кваліфіковані бібліотечні працівники забезпечують професійне обслуговування більше 8 тисяч користувачів, до послуг яких: читальний зал, абонемент, юнацький абонемент, Інтернет - центр.
Фото 2010 року:
Сьогодні бібліотека є місцем народження та акумуляції інновацій. З 2000 року колектив центральної бібліотеки працює в проектно – програмному форматі. Виправдали себе програми "Бібліотека – інформаційне серце суспільства”, "Співучасть у долі”, "Візьмем Ваш біль на себе”, "Обличчям до читача”, "Сучасний читач. Сучасна бібліотека”. На вищий рівень стала робота з людьми з вадами зору та іншими категоріями людей з особливими потребами, саме це лягло в основу нового проекту «Світло надії”, який став однією з складових програми "Повір у себе”.
У бібліотеці працює довідково – інформаційний центр "Бібліотека -Влада – Населення”. Користувачами є студенти, підприємці, державні службовці, юристи та ін. Багаторічне співробітництво поєднує працівників методично – бібліографічного відділу та спеціалістів міської влади. Зараз на індивідіуальному інформуванні є 7 абонентів– держслужбовців. Важлива місія центру – обслуговування пенсіонерів, домогосподарок, безробітних – громадян які немають іншої можливості отримати безкоштовну інформацію.
Забезпечуючи населення інформацією використовуємо партнерські зв'язки з різними державними установами, громадськими організаціями, благодійними фондами.
Справжні фахівці працюють в читальному залі центральної бібліотеки, де щорічно обслуговується більше 3700 читачів.Інформаційна цінність відділу забезпечується універсальним фондом. Щорічно в бібліотеку надходить близько 70 назв періодичних видань.
На базі читального залу вже багато років працює літературний театр "Слово”, в арсеналі якого прем'єри, презентації, творчі зустрічі, літературні альманахи та вояжі. Клуб за інтересами давно переріс свої рамки – став місцем зустрічей людей різних професій, але з одним покликанням – любов'ю до літератури та мистецтва. Незмінною ведучою, літературним критиком є завідувачка відділом обслуговування Надія Черепанин – висококласний спеціаліст, ерудит, людина, закохана в свою професію. Наслідують своїх колег працівники бібліотеки Ірина Ростоцька, Оксана Берездецька, Наталія Рибак, які люблять свою професію, створюють і продовжують традиції бібліотеки, поспішаючи якісно і вчасно виконати замовлення, зацікавити читачів книжковою виставкою, літературною годиною.
У своїй професійній діяльності працівники абонементу використовують весь спектр сучасних форм і методів роботи з читачами. Працівники відділу для 3750 читачів створили комфортні умови обслуговування. Бібліотекарі Ганна Карівець, Ірина Багрич, Галина Дубик ведуть велику просвітницьку роботу з різними категоріями користувачів. Сіє добре, вічне, несе до людей з вадами зору мудре слово, безцінне багатство – книгу провідний бібліотекар Уляна Ланкевич.
Юнацький абонемент взяв за основу роботу з соціальної адаптації молоді, допомагає молодим читачам розкрити свої здібності і таланти, досягти своєї мети.
Забезпечення фахового рівня обліку та ретельне опрацювання документів відбувається у відділі комплектування та обробки літератури. Програма "Поповнення бібліотечних фондів” допомагає систематично їх оновлювати. Цікаві книжкові новинки, продумана передплата періодики, визначення місця книги на полиці, впорядковані каталоги – робота Людмили Смірнової та Лесі Бобяк.
В 2007 році за сприяння міської влади та спонсорів відкрито Інтернет – центр "Відкрита інформація – відкрите суспільство”. Це стало справжнім подарунком для мешканців міста. Комфортні умови роботи, висока кваліфікація працівників, вміння надати допомогу кожному сприяють широкій адаптації наших читачів до нових інформаційних технологій. А безкоштовні послуги Інтернет-центру і досі вражають відвідувачів бібліотеки.
В 2009 році в Центральній бібліотеці ім. М.Шашкевича створений медіацентр "Нова доба – нового прагне слова”, де користувач має змогу працювати як з книгою, так і з електронними ресурсами.
В цьому ж році Центральна міська бібліотека взяла участь, і не випадково, стала переможцем наймасштабнішого міжнародного бібліотечного проекту в Україні "Бібліоміст”, в рамках якого, безкоштовно отримала, разом з трьома філіями, чотири Інтернет- центри.
В 2010 році відкрився новий відділ бібліотечно-інформаційних технологій, під керівництвом Решетар І.О., який допомагає освоїти комп'ютерні технології бібліотечним працівникам, а також оволодіти методами пошуку інформації в Інтернеті.
Центральна бібліотека надає методично – бібліографічну допомогу і координує діяльність бібліотек всіх систем і відомств в місті, підтримує тісні зв'язки з культурно-просвітницькими організаціями, міжнародними та вітчизняними бібліотечними організаціями. Особливе місце відводиться видавничій діяльності. На її рахунку покажчик по краєзнавству "Стрий древній і молодий”, біобібліографічний покажчик "Віктор Романюк”, ряд буклетів, листівок, запрошень, тощо.
Свій внесок в успішну діяльність книгозбірні вносить бухгалтер Ірина Яшкіна. Досвіченість, працьовитість, увага до колег – це риси, які характеризують Ірину Василівну.
Злагоджений, досвідчений колектив ЦБ ім.М.Шашкевича своєю соціально зорієнтованою інформаційною діяльністю на міську громаду все більше завойовує довіру у мешканців міста.
"Працюємо на майбутнє” основне кредо колективу ЦБ.
ФОТО 2015 року:
ФОТО 2019 РОКУ
ФОТО 2020 РОКУ
ФОТО 2021 РОКУ