Четвер, 21.10.2021, 03:02Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Ігор ЗАВОЗІН


Народився Ігор Завозін 20 липня 1959 р. в Стрию. Закінчив Стрийську середню школу №4, Львівське художнє училище прикладного і декоративного мистецтва ім. І. Труша. Художник. Працював головним художником Стрийської художньої майстерні. Творить у техніці живопису, графіки, мініатюри, ліногравюри, оформлення інтерєрів. Причинився до відновлення інтерєру будинку «Сокіл» міського Будинку культури, оформлення експозиції Стрийського краєзнавчого музею «Верховина», музею С. Бандери у с. Волі-Задеревацькій, музичних класів Моршинської школи мистецтв, кабінетів у школах району, аграрного коледжу. Ілюстрував і оформляв книги. За його ескізами затверджено герб Стрия. До найкращих робіт належать писанки: «12 апостолів», «Пасха», «Богородиця». 

Багато ікон художника є в храмах Стрия, Стрийщини, іконостасі церкві Успення Пресвятої Богородиці в с. Марянівці на Вінничині. За цю роботу нагороджений срібним орденом Агапіта Печерського. Його полотна знаходяться у музеях, приватних колекціях в Україні, Німеччині, Угорщині, США, Канаді, Польщі, Бельгії, в тому числі у Японії, де розуміються і люблять мініатюрне мистецтво. Мав персональні виставки в Києво-Печерській лаврі, українському домі (Київ), в Стрию, Львові.

Творчий внесок Ігоря Завозіна -  понад дві тисячі робіт живопису та графіки. Багато полотен мають філософський зміст, зокрема «Всевидяще око», «Отче наш», «Кров і тіло», «Райські двері». У своїх творах зафіксував старовинну архітектуру Стрия: «Вулиця Вузька», «Ранок на Шумлявщині», «Магнолії в Стрию», «Зима в Стрию». Учасник пленерів на Гуцульщині, Бойківщині, в угорщині, Польщі, з яких привіз картини «Біля річки», «Ранок у Карпатах», «Говерла», «Старе село», «Церква у Ворохті».

 
 

Стрийщина визнала талант Ігоря Завозіна, його роль у розвитку нашого регіону, надавши йому звання «Почесний громадянин Стрия» (2004).

58 робіт Ігоря Завозіна можна побачити на сайті "Творче об'єднання "АРТ-ПРОСТІР"

 

Остання зміна  10 лютого 2015 р.

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0