Вівторок, 30.11.2021, 05:40Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Художня література


 

 

«Ім’я рози» — захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці.

 

 

 

 

     Дяченки Марина та Сергій. Страта. ФОЛІО. 2018 р. 480 ст.

...Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ...

 

 


      Брати Капранови. Щоденник моєї секретарки. Зелений пес.   2011. 400 ст.

Він має все – дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притамані природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го.


   Брати Капранови. Кобзар 2000. Hard.  Гамазин 2015 р. 324 ст.

 Це - містичний зріз сучасної України, де відьми існують поряд із мобільними телефонами, вовкулаки та русалки не зважають на наявність автомобілів та бетонних парапетів, а жінки привертають коханих у той самий спосіб, що й їхні прабабусі.
Романтичні, драматичні, іноді смішні і завжди цікаві історії розбито на дві частини: SOFT, рекомендований для жінок, та HARD - для чоловіків. Подивіться уважно на обкладинку і виберіть свою книжку!

 


    Макс Кідрук. Зазирни у мої сни. Клуб сімейного дозвілля  2016 р.  528 ст.

 На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, що оселилася у снах?

Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. 


Макс Кідрук. Небратні.  Клуб сімейного дозвілля.  2015 р.  290 ст.

Авторський аналіз відносин України та Росії!
Популярний письменник простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу.
У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов’янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім’ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо.


       Талан Світлана. Оголений нерв. Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» 2015 р. 544 ст. 

  Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном.   Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами... Кілька місяців 2014 року    Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, син і дочка опинилися по різні боки барикад... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і.по родинах, і по душах... 

 


  Талан Світлана. Спокута. Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» 2017 р. 304 ст. 

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.

 


 Талан Світлана   Замкнене коло. Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» 2017 р. 320 ст.

Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю — єдину рідну людину — та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість — усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася — її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі — продати свої нещастя…

 


   Талан Світлана. раКУРС. Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» 2017 р. 320 ст. ...

 

  Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген – прибічник ЛНР. Він щиро підтримував «ту сторону» і пішов воювати. Але він побачив правду…   


 

      Роздобудько Ірен. Ґудзик. Роман. – К.: Нора-Друк, 2015, - 224 стор.

Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. Через кілька років ми знову бачимо Дениса, але тепер він - успішний керівник рекламної компанії. Проте колишнє кохання знову увірвалося в його життя, і все летить шкереберть.   У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком....


    Світ спіймав мене, і я тим тішуся : мої інтерв'ю / Роман Іваничук; Худож. оформл. Андрій Кісь.– Львів : Літературна агенція "Піраміда", 2014.– 208,[2] с. : фото.– (Приватна колекція) .

У новій книзі Романа Іваничука вміщено кращі й досі актуальні інтерв'ю, які є своєрідною творчою лабораторією письменника, яскравим виявом його гарячого темпераменту та осмислення боротьби українського народу за свою державну Незалежність. У своїх інтерв'ю Роман Іваничук зумів передбачити багато подій в Україні, у тому числі і новий Майдан. А хтось там колись говорив, буцімто немає у Вітчизни своїх віщунів...


  Глаузер Ф. Чаювання трьох літніх дам: женевський детектив. роман / Фрідріх Глаузер. - Х.: Бібколектор, 2014. - 223 с.

«Чаювання трьох літніх дам» — перший за часом створення детективний роман Глаузера (1986), події в якому розгортаються у Женеві, де на той час засідала Ліга Націй і збиралися дипломати з усього світу. У місті починаються загадкові вбивства, до котрих якимось чином причетні три таємничі літні дами, що додають у чай своїм гостям наркотики. Але ці жінки — лише знаряддя в руках ще більш втаємниченого «Учителя і Господаря золотавих небес»...


Монтгомері Люсі-Мод. Рілла з Інглсайду / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2016

Дія роману розпочинається 28 червня 1914 року – у день, що назавжди змінив хід світової історії. Попереду в героїв – а передовсім у Рілли, наймолодшої доньки Енн і Гілберта Блайтів – чотири складні й болісні роки тривоги, страху та жертв, пізнання болю втрат… а проте й невимовної любові та безцінного душевного розвитку на тлі великої війни. Надзвичайно щира, жива та завжди сучасна оповідь про звичне життя в незвичних, неприродних умовах, що назавжди змінить і персонажів, і читачів заключної частини циклу романів про долю Енн Ширлі.


  Люко Дашвар. На запах м’яса:роман / Люко Дашвар. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 368 с. : іл

       Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі руки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до "м'яса", що йде з самого низу людської натури?


 

  Шмітт Ерік-Емманюель. Оскар і рожева пані : Повість / Переклад з французької Олени Борисюк. - Львів : Кальварія, 2013. - 96 с.

Історія про хворобу і смерть, про кохання і про Бога. Про таке життя, коли один день дорівнює десятьом рокам. Усього 14 листів десятирічного хлопчика Оскара. Листів до Бога. Ця маленька історія, написана одним з найпопулярніших сучасних французьких письменників, перекладена на безліч світових мов, а її театральна постановка ось уже кілька років не сходить зі сцен найвідоміших театрів.


 

    Тимофій Гаврилів. Вийди i візьми. Роман. – Львів: Кальварія, 2013. - 312 с.

У романі "Вийди і візьми” Тимофія Гавриліва з новою силою звучить тема дому й безхатченства. З історії сім’ї, любові, надій і занепаду виростає панорама життя українського суспільства, де невіра в можливість що-небудь змінити породжує гротескні форми обходження з дійсністю.


 

 

Анна-Лєна Лаурен. У них щось негаразд з головою, в тих росіян / Зі шведської переклала Наталя Іваничук. - Львів : ЛА "Піраміда", 2011. - 128 с.

 Анна-Лєна Лаурен вважає, що в назві книги нема нічого образливого. Це можна порівняти з французьким висловом «Ils sont fous» («Вони божевільні»), але в хорошому значенні. Книга перекладена фінською та російською мовами, у Росії читачі сприйняли її по-різному. А тепер і вкраїнський читач має змогу краще зрозуміти тих росіян, у яких щось не все гаразд з головою.


 

Іваничук Роман. Люлька з червоного дерева : оповідки та оповідання / Р.Іваничук. - Львів : ЛА "Піраміда", 2012. - 156 с.

Доля була щедрою до Романа Іваничука на вірних друзів та зустрічі з цікавими людьми. Про них він і пише у новій книзі спогадів, вдало використовуючи форму літературних оповідок та художньої реставрації минулого. Та найбільше визнаний майстер подивує українського читача стриманою ніжністю почуттів, висловлених до коханої жінки. Особливого настрою книзі надають світлини відомого українського фотографа Сеньковського, які майбутній письменник полюбив ще змалку.


Легенди України. Частина перша - Карпати - Львів, Апріорі, 2013, - 168 с.:іл. 

     Збірка наикращих і наиколоритніших карпатських легенд та переказів. Згруповані у розділи: гори, ріки та озера, рослини, персоналії, замки, храми, кожен з яких починається історичною довідкою. Для широкого кола читачів.

 

 


 

С@мотність в мережі : роман / Януш Вишневський ; пер. з пол. О.Кравець. - К.: Махаон - Україна, 2012. - 352 с.

 «Самотність в мережі» – історія віртуального кохання, що стало реальністю. Вона живе в Польщі, він – у Німеччині. Як це часто трапляється в сучасному житті, вони випадково знайомляться в глобальній мережі. Чоловік і жінка починають спілкуватися через інтернет, і чим більше вони розмовляють, тим більше зближуються і тим більше подобаються один одному. Врешті-решт, люди вирішують зустрітися в реальному житті. Але все йде зовсім не так, як повинно було б...

 

 


 

 Ім'я рози: роман / У. Еко; пер. з італ. М. І. Прокопович; худож.-оформл. : Б.П. Бублик, В. А. Мурликін. - Х. : Фоліо, 2012. - 577 с. - (Б-ка світ. л-ри). «Ім’я рози» — перший роман видатного італійського письменника, вченого і філософа Умберто Еко. Опублікований у 1980 році, він відразу ж став супербестселером.  «Ім’я рози» — захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено ученому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потаємних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучі шляхом логічних розміркувань, розкривають загадкові вбивства.

 


 

Пов'язані любов'ю : роман / Л.Когут. - Львів : ТзОВ "Видавнича фірма"Афіша", - 2012. - 159 с.

Найголовніше у житті - це ЛЮБОВ.... Щоб ми не робили і як би ми не облаштовували своє життя, усе це ми здійснюємо заради ЛЮБОВІ... до навколишнього світу, до себе, до ближнього, до дитини, до  чоловіка чи жінки.... Бо світом править ЛЮБОВ.... І треба вміти любити, відчувати любов. Бо ЛЮБОВ -це вміти віддівати, а не брати, і не тільки задля чогось, навпаки, усупереч усьому.....

 

  Фламандська дошка: роман / А.Перес-Реверте; пер. з ісп. С.Ю. Борщевського; худож.-оформлювач Д.О.Самойленко. – Харків : Фоліо, 2012. – 442 с. – (Карта світу).

"Фламандський дошка" - інтелектуальний детектив, парадоксальний і багатоплановий. Роман заворожує переміщенням дії з одного тимчасового і культурного шару в інший, запаморочливо закрученим сюжетом. У світі антикварів і колекціонерів старовинна картина фламандського художника XV століття Пітера ван Гюйса - ключ до розгадки жорстоких злочинів, що відбуваються в наші дні, а за кожну програну фігуру у шаховій партії заплачено людським життям. Злочини тривають, і все яснішім стає жахливий задум убивці...


Жозе Сарамаго. Євангелія від Ісуса Христа: роман/ пер. з португ. В.Й. Шовкуна; худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко. – Харків: Фоліо, 2012. – 539 с.

«Євангелія від Ісуса Христа» (1991), мабуть одна із найскандальніших книжок ХХ століття. Церква визнала її образливою для католиків, однак саме цей роман автор одержав Нобелівську премію.Сарамаго зумів дати власне – глибоке та оригінальне – трактування епізодів Нового Завіту. Автор позбавляє Ісуса героїки, показуючи його перш за все людиною з її бідами та сумнівами, бажаннями та помилками.

 


 

Сто великих таємниць і загадок України / О. М. Гук.-К.:Арій, 2011.- 448с.: іл.

 Опис 100 великих таємниць і загадок України

Перед вами енциклопедія українських легенд, загадкових подій, містичних збігів, які траплялися в історії нашої країни. З цієї книги ви дізнаєтеся про загадки Будинку з химерами, ставки Вервольф і козацького острова Хортиця, про їжу і цілющий алкоголь наших предків, про українські таємниці Сталіна і легендарної Міледі та інші.

********

100 великих загадок історії України /  Попельницька О.О., Петренко В.В. та ін.- К.: Арій, 2010.- 464 с.: іл.

 
Ця книга присвячена окремим спірним і не до кінця з'ясованим проблемам вітчизняної історії. Спираючись у своїх дослідженнях на праці українських та зарубіжних істориків, археологів, лінгвістів, антропологів і висловлюючи власні погляди, що часом йдуть врозріз з офіційною доктриною, автори, проте, не претендують на «істину в останній інстанції», залишаючи читачеві можливість самостійно домислювати те, що залишилося за рамками обговорення питання. Розрахована на масового читача
 


Мирослав Дочинець. Вічник. Сповідь на перевалі духу. – Мукачево: Карпатська вежа, 2012.- 289 с.

Це – сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це – подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.

Пояснення успіху «Вічника»: у цьому житті вмерти не важко, важко – жити, попри все… «Сповідь на перевалі духу» – це наука про життя, як жити просто і праведно… Читайте також рецензію Олександра Гавроша на книгу Мирослава Дочинця "Вічник”.


Іваничук, Роман

Торговиця : роман / Роман Іваничук. - К.: Ярославів Вал, 2012.- 273 с.

З анотації: „У Фолкнера – Йокнапатофа. У Маркеса – Макондо. В Іваничука – Коломия. Коломия – це навіть не літературна планета, а всеосяжний космос. „Я дуже люблю цей твір, дуже довго працював над ним. Назву творові я дав „Торговиця”, бо хто тільки не торгував нами”, – каже Роман Іваничук”.
Торговиця... Для кожного коломиянина та жителя краю це місце асоціюється з ринком, де можна придбати будь-яку річ та знайти все, чого душа забажає.Відтепер «Торговиця» - це ще й історичний твір Романа Іваничукасучасного класика української літератури.

*****
Роздобудько Ірен. Дванадцять або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя. Роман.- К.: Нора-Друк, 2012.-272 с.
 
Авторка називає цей твір романом-алюзією. Перша частина роману - розповіді пацієнтів психодиспансеру, в якому почала працювати головна героїня. Вона, маючи посаду "психоспікера", є своєрідним провідником у замкнений світ цих пацієнтів, а функція її полягає в тому, щоб їх просто вислухати. Оповіді пацієнтів різні. Спочатку здається, що все це хвороблива маячня. Але з часом героїня починає бачити внутрішній стан речей і відтоді усе зовнішнє викликає в неї лише сум або сміх.
 
******
Фіалко Н.І. Примарне щастя. Оповідання, новели, п'єса. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011.- 296 с.
 
У новій книзі тернопільська письменниця Ніна Фіалко запропонувала читачам національно-патріотичну п’єсу «Шлюб у підпіллі», написану в співпраці з Богданом Мельничуком, і власні оповідання та новели, так би мовити, на всі смаки. Тут представлено тексти на містичні й заробітчанські, трагічні й соціально-побутові теми. У створених у різні роки оповіданнях багато «списано» з реальних людей, які живуть посеред нас. Звичайні історії мало цікавлять письменницю, тому вона добирає неординарні, але цікаві сюжети. Вам буде страшно і прикро, радісно і смішно, але заснути під час читання навряд чи зможете...

               

Шанувальникам сучасної історичної прози пропонуємо прочитати книгу «Залишенець.Чорний ворон», яка нещодавно надійшла в бібліотеки Стрийської МЦБС.  У романі "Залишенець”, над яким Василь Шкляр  працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. У книзі використані унікальні документи Галузевого державного архіву СБУ, документальні та мемуарні матеріали безпосередніх учасників подій. Містична постать отамана Чорного Ворона, що став залишенцем у карпатських лісах, чинила відчайдушний опір російським окупантам.

 


     *  Ліна КостенкоЗаписки українського самашедшого. — Київ:
        А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА , 2010. — ISBN 978—966-7047-88-7 (Серія: Перлини 
      сучасної літератури).

   * Ілюстрації: Владислав Єрко (заставки)
   * Тип видання: тверда палітурка
   * Формат: 130x200 мм
   *  Кількість сторінок: 416

У романі описується період президентства Кучми та Помаранчева революція. Головний герой роману, 35-річний програміст, який познайомився зі своєю майбутньою дружиною ще під час Революції на граніті. Його батько - відомий перекладач, шістдесятник, що має нову молоду дружину та дуже інтровертованого сина, який фігурує під прізвиськом Тінейджер. Дружина головного героя - філолог, дослідник Гоголя. Син навчається в школі й товаришує з сусідом Борькою, сином «нового українця». Головний герой веде так звані «Записки», занотовуючи всі катастрофи, замахи, вбивства (наприклад, цинічне вбивство польською поліцією Сергія Кудрі) і скандали, про які дізнається з новин. Таким чином він намагається дати вихід своїм емоціями у скорумпованій атмосфері режиму Кучми і не скотитися до повного цинізму. Паралельно в записках знаходять своє відображення часом проблематичні стосунки головного героя зі своєю дружиною. Загальний іронічний, песимістичний, скептичний, часом знущальний тон записок під кінець кардинально міняється, коли герой переживає емоційно напружені події Помаранчевої революції.                      


Марія Чумарна — поет, педагог, дослідниця феномену української культури, засновниця авторської українознавчої школи. Автор семи поетичних збірок, дванадцяти книжок для дітей, дванадцяти науково-популярних видань про символіку й езотерику українських народних казок, звичаєвої культури, пісень і дум.

Книжка "Мольфар” - прозовий дебют письменниці. Лейтмотивом роману "Мольфар” є утвердження в житті внутрішньої свободи людини – передусім від упереджень соціуму, від самої себе, звиклої до бездумного існування. Це також і утвердження Богом даного людині права на любов. Герої творів Чумарної живуть буденним, на перший погляд, життям, але в очі їхній Долі зазирає велика таємниця буття: яка відповідальність кожного з нас за порух думки, слова, серця? Людина настільки ж велика, як і мала серед усіх живих створінь, і саме вона здатна на маленькому просторі свого серця творити нові світи і підійматися до розуміння найпотаємніших загадок Життя.

 
Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0