Народився Костянтин Левченко 1 травня 1923 р. у с. Маря’нополі Новоукраїнського району на Кіровоградщині. Навчався в сільській школі. Працював чорноробом на залізничній станції. Виконував різну роботу, в тому числі малював вивіски. Під час німецької окупації його кілька разів ловили для відправки до Німеччини, але врятувався. Згодом мобілізований у Червону Армію, з якою пройшов фронтовими дорогами від м. Кіровограда до м. Берліна в Німеччині. Був поранений. Костю тягнуло до навчання, мов соловейка до співу чи птаха до лету. В 1947 р. поступив в Одеське художнє педагогічне училище (відділ живопису). Коли закінчив його був направлений на посаду художника Стрийського музично-драматичного театру. Далі викладав креслення і малювання в Стрийській середній школі №1, де він працював з 1965 по 1979 рік. Учитель разом зі старшокласниками організував музей образотворчого мистецтва, який став одним з кращих в Україні. Шкільний музей він прикрасив власноруч виконаними творами, а також живописними полотнами, скульптурами, які дарували митці.
Улюблене заняття – скульптура. Барельєфами видатних людей прикрасив свій будинок на вулиці М.Гоголя в Стрию. Не забута й чорнобильська тема. Цей будинок – один з найоригінальніших у Стрию.
Талант і працелюбство – найголовніші якості Костянтина Левченка. За своє життя він виготовив майже 100 скульптур. Його роботи експонувались у музеях Канади, Франції, Чехословаччини, Румунії.
Учасник конкурсу на найкращий пам’ятник Т. Шевченку в Стрию, зайняв друге місце. Автор скульптур на тему Голодомору 1932-1933 рр., Чорнобильської катастрофи 1986 р., ін.
Помер 22 лютого 2015 року.
Стаття Юлії Овсяник "Костянтин Левченко: життя на порозі"
1 травня 2018 року, до 95-річчя від дня народження Костянтина Левченка у бібліовікні Центральної бібліотеки ім.М.Шашкевича була організована краєзнавча фотовиставка "Мистецтво - пристань його душі", де були розміщені фотографії робіт скульптора, який жив і творив у нашому місті понад 60 років. Фото для виставки надав пан Левко Рішко.
травень 2018 р.