Четвер, 21.10.2021, 03:04Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Роман Никифорів


Народився Роман Никифорів 16 червня 1946 р. м. Коломиї Івано-Франківської області. Закінчив Коломийську загальноосвітню школу-інтернат, дитячу музичну школу зі скрипки, дитячу спортивну школу. Навчався у Львівському музично-педагогічному  училищі ім. Ф. Колесси, Коломийському педагогічному училищі. Закінчив диригентський факультет Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Диригентську діяльність почав керівником оркестру народних інструментів у народному ансамблі пісні і танцю «Черемош» Львівського державного університету ім. І. Франка. Після закінчення консерваторії направлений у Моршинську дитячу музичну школу, народний ансамбль пісні і танцю «Смерічка» курорту Моршин. У 1972-1980 рр. – директор Моршинської музичної школи. Від 1970 р. – диригент і художній керівник ансамблю «Смерічка». Від 1992 р. – викладач, завідувач народно-оркестрового відділу Стрийської дитячої школи мистецтв. З ансамблем «Смерічка» став лауреатом усіх конкурсів і фестивалів, починаючи від 1970 р. Творчим напрямком ансамблю стало самобутнє народне мистецтво Гуцульщини, Бойківщини.

За роки незалежності України розкрився композиторський дар диригента. У 2003 р. вийшов його літературно-музичний альманах «Струни Любові» з естрадними піснями на слова В. Романюка, Я. Камінецького, хорові твори, духовні пісні, частини літургії, обробки коляд і народних пісень, інструментальні п’єси. У 2006 р. видав другу  збірку естрадних пісень «Карпатський край», у 2008 р. – третю збірку естрадних пісень на слова В. Романюка «Троїсті музики».

У творчому доробку композитора – низка хорових та естрадних пісень, які вирізняються своєю мелодійністю та професійною гармонійністю.

Багаторічний член журі всеукраїнських пісенних конкурсів «Цвіт папороті», «Джерела Моршина», духовної пісні, ін.

Лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю української естрадної пісні «Золоті трембіти».

Диригентська та пісенна творчість, пісенна та громадська діяльність Романа Никифоріва заслуговує високої оцінки. Своєю самобутньою працею він примножує пісенну славу рідного краю, літературно-мистецькі традиції Стрийського Підгір’я.

Остання зміна  21 грудня 2013 р.

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0