Четвер, 21.10.2021, 05:06Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Зеновій Куйбіда


Народився Зеновій Куйбіда 15 лютого 1949 р. у с. Букачівцях Рогатинського району Івано-Франківської області. Закінчив Решитилівське художнє училище на Полтавщині, Львівську Академію мистецтв. Художник. Скульптор. Дипломна робота – великий барельєф з кованої міді «Людина і природа», встановлений у вестибюлі Львівського лісотехнічного інституту. Працював художником Львівського художнього фонду, Стрийського філіалу Львівського художньо-виробничого комбінату, завідувачем художніми майстернями міст Стрия, Миколаєва, Сколього, Моршина. Від 1992 р. – директор Стрийської школи мистецтв. 

 Художник-монументаліст у всіх техніках. Чималі за площею керамічні, скляні барельєфи, сграфіто, вітражі, розписи прикрашають громадські, торгові, виробничі, культурні, мистецькі приміщення в містах Калуші на Івано-Франківщині, Моршині, Стрию. Працював над мозаїчним панно «Чотири пори року» для Моршинського санаторію «Нива. Згодом відійшов від монументального мистецтва й скульптури (найкращий скульптурний твір – надгробний бюст стрийського художника-графіка О.Оброци), зосередився на олійному живописі. Автор понад 100 портретів, пейзажів, натюрмортів, тематичних творів, батальних картин. У галереї портретів його пензля – Т. Шевченко, М. і К. Устияновичі, І. Франко, О. Бобикевич, Н. Кобринська, О. Нижанківський, П. Обаль, Б. Загорулько, В. Романюк, інші. Найбільш виразними з  пейзажних творів виглядають «Пізня осінь», «Ранкова тиша», «Дорога на Стинаву», з натюрмортів – «Польові квіти», натюрморт з калиною, з тематичних – філософські полотна «Спас», «Благословення», а також «Діти – квіти», «Розрита могила», «Опришки».

 У 2009 році у виставковому залі відбулася персональна виставка творчих робіт Зеновія Куйбіди "Палітра рідного краю". 

Частина його творів уже посіла належне місце в музейних і приватних колекціях в Україні, Німеччині, Франції, США, Канаді. Остання зміна  21 грудня 2013 р.

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0