П`ятниця, 29.03.2024, 16:32Вітаю Вас Гість | RSS
«  Липень 2011  »
Головна » 2011 » Липень » 26 » МІСТ З КРАЇНИ ДАНТЕ ДО УКРАЇНИ
МІСТ З КРАЇНИ ДАНТЕ ДО УКРАЇНИ
Вкотре переконуюсь, у рідному місті талантів чимало. Оця особлива мистецька аура, мабуть, так притягує до Стрия цікавих людей не лише з України, але й інших країн. Недавно до нас завітав президент міжнародного конкурсу «Молодь і поезія - Тріуджо - Мілан» сеньйор Олександр Вілла. На зустріч із ним прийшли не тільки стрияни, що стали лауреатами цього конкурсу, а й багато інших талановитих людей нашого міста. Захід відбувся у читальному залі міської центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича. В урочисто прибраному державними прапорами України та Італії, а також вишиваними рушниками залі представила гостей директор міської централізованої бібліотечної системи Людмила Яремко. Сеньйор Олександр Вілла ще не встиг вивчити українську мову, тому довелося спілкуватися йому зі стриянами за допомогою перекладача. Проте змушена зазначити, що придбати собі вишиванку сеньйор вже мав змогу, зробив це з власної ініціативи і тепер носить її з гордістю. Сеньйор Олександр Вілла розповів про міжнародний конкурс "Молодь і поезія - Тріуджо", який присвячено молодим людям і школам. Талановиті учні з багатьох країн надсилають свої твори та вірші (перекладені на італійську, якщо немає змоги цього зробити -їх перекладають вже безпосередньо в Італії) на електронну адресу конкурсу. Після детального ознайомлення компетентне журі їх відбирає, визначає переможців, а згодом відбувається їх нагородження у Мілані. Конкурс проводиться серед трьох вікових категорій: наймолодші — ті, хто лише навчився римувати; друга категорія — діти шкільного віку та дорослі. Такий поділ існував впродовж усіх по-передніх років, а цьогоріч враховуватимуться ще й особливості поданих творів і відповідно до них визна­чатимуться спеціальні категорії. Ще одна новинка - секція фотопоезії. Тут має змогу кожен виявити свій талант через фотографію, але до неї обов'язково треба додати опис, хоча б кілька рядків. Минулого року учасниками конкурсу "Молодь і поезія", який проводиться вже впродовж двадцяти років, було 1500 поціновувачів поетичного слова.

Приємно, що стрияни стали лауреатами цього поетичного змагання, а саме: Ольга Венгровська, Христина Рожнятовська, Володимир Шенбор. Усі вони випускники Стрийської гімназії ім. А. Шептицького. Сеньйор Олександр Вілла оголосив переможцем цьогорічного конкурсу Володимира Шенбора та урочисто вручив йому медаль. На цьому подарунки не закінчилися. Музичне вітання у вигляді соло на скрипці подарувала Б. Ворона - викладач Стрийської музичної школи. Про літературні здобутки учнів гімназії розповів директор Василь Король. Стрияни-лауреати міжнародного конкурсу зачитали свої твори, які вразили присутніх, зачепили у душі кожного особливі струни. Поетеса, член національної Спілки письменників України Леся Павлів ознайомила із, так би мовити, стрийською літературною лабораторією, а також представила своїх юних вихованців - Ірину Суховерську та Ярину Тимчишин. Поезія і пісня - великі дві сили. Це ще раз підтвердили своїми виступами студентки Стрийського аграрного коледжу М. Калин з піснею «Квітуча Україна» та Б. Каліцун, що виконала пісню «Рідна хата». Знайомлячись з поезіями лауреатів цього міжнародного конкурсу, мене вразили до глибини душі рядки з вірша стриянки Христини Рожнятовської: "Вірші - це слова, які найшвидше долітають до неба".
                                                             Галина МАРИНОВИЧ, студентка Львівського національного університету ім. І. Франка.
Переглядів: 1160 | Додав: Iryna_Reshetar | Рейтинг: 5.0/5
Ім`я *: