Субота, 27.04.2024, 02:25Вітаю Вас Гість | RSS
«  Травень 2019  »
Головна » 2019 » Травень » 30 » ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ РОМАНА СОВ'ЯКА "ОСТАП НИЖАНКІВСЬКИЙ" З СЕРІЇ "СЛАВНІ СТРИЯНИ"
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ РОМАНА СОВ'ЯКА "ОСТАП НИЖАНКІВСЬКИЙ" З СЕРІЇ "СЛАВНІ СТРИЯНИ"

29 травня 2019 року в читальному залі ЦБ ім.М.Шашкевича відбулася презентація книги про видатного композитора, диригента, громадського діяча, отця греко-католицької церкви, нашого земляка Остапа Нижанківського. Книга вийшла до 100-річчя від дня трагічної смерті співця галицької землі. Автор книги  - сучасний композитор, хоровий диригент, педагог, учений Роман Сов'як детально проаналізував найкращі твори О.Нижанківського, накреслив шляхи дальшого дослідження цієї неординарної творчої особистості, щирого патріота України.

Ведуча заходу зав. відділом обслуговування Центральної бібліотеки Надія Черепанин.

Автор ідеї та керівник проекту "СЛАВНІ СТРИЯНИ"  Віктор Романюк розповів про задум створення цієї серії та поділився планами виходу наступних книг, присвячених нашим видатним землякам.

Цікавою і змістовною була розповідь головного редактора книги Романа Пастуха про автора дослідження життя і творчості О.Нижанківського - Романа Сов'яка.

Завідувач відділом культури Богдан Бойко наголосив на тому, що стрияни шанують пам'ять про Остапа Нижанківського. Його ім'я носить музична школа, в якій створений музей, заснована щорічна премія його імені в галузі музики.

Своїми спогадами про Романа Сов'яка поділилися його дружина пані Любомира та син Євген, який віртуозно виконав на скрипці "Бойківські коломийки" О.Нижанківського в обробці батька.

Просвітянка Ольга Шевцова висловила своє захоплення проведеним заходом і подякувала працівникам бібліотеки за популяризацію творчості наших славних земляків.

Окрасою заходу стали музичні номери у виконанні викладачів і учня музичної школи ім.О.Нижанківського: Накрийко Наталії, Мельник Мирослави, Шваб Ірини, Лабусевича Сергія, Винницької Ольги,

Загорянської Оксани.

Переглядів: 649 | Додав: Iryna_Reshetar | Теги: Остап Нижанківський, серія Славні стрияни, Презентація книги | Рейтинг: 0.0/0