Субота, 27.04.2024, 05:06Вітаю Вас Гість | RSS
«  Травень 2015  »
Головна » 2015 » Травень » 21 » СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ
СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ

20 травня в Центральній бібліотеці ім.М.Шашкевича відбулася презентація книжки "Свою Україну любіть. Йосип Гошуляк: до тебе в пісні лину, рідний краю" за участю автора - упорядника Марти Онуфрів (Канада).

Книга "Свою Україну любіть" - про непростий творчий шлях відомого оперного й камерного співака з Канади Йосипа Гошуляка (нар. 1922 р.), його хвилюючі зустрічі з рідним краєм, відомими культурними діячами, вдячним українським слухачем. Вміщено також репортажі, відгуки, рецензії на культурні заходи за безпосередньою чи опосередкованою його участю.

Зустріч відкрила директор Стрийської міської централізованої бібліотечної системи Людмила Яремко

Завідувачка відділом обслуговування Центральної бібліотеки ім.М.Шашкевича Надія Черепанин представила пані Марту Онуфрів - журналіста, громадську діячку, автора багатьох статей, спогадів, листів, вміщених у книзі.

Пані Марта Онуфрів - автор-упорядник  книги "Свою Україну любіть. Йосип Гошуляк: до тебе в пісні лину, рідний краю". Вона не тільки дружина Йосипа Гошуляка, разом вони унікальний творчий дует в українській діаспорі, завдяки якому співак пропагує музичне мистецтво, українську культуру, пісню, мову в світі.

На заході були присутні заступник мера міста Стрия  Т.Гайдукевич, начальник відділу культури стрийського міськвиконкому Б.Бойко,  письменники, працівники культури, читачі, представники ЗМІ.

Уляна Молчко, музикознавець, педагог-піаніст, доцент кафедри музикознавства та фортепіано Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка розповіла про відвідини Йосипом Гошуляком м.Стрия, про листування з відомим оперним вокалістом.

Свої враження про книгу висловили: Віктор Романюк  - заслужений працівник культури, Голова Стрийського відділення НСПУ, поет, публіцист;

Тарас Микитка - диригент, режисер, народний артист України;

Лідія Ковальська - просвітянка, громадська діячка;

Любомир Франків  - письменник, член Стрийського відділення НСПУ.

Концертмейстер Білик М.

Окрасою заходу стали музичні твори у виконанні Радевича А. та скрипаля-віртуоза Євгена Сов'яка.

Переглядів: 1036 | Додав: Iryna_Reshetar | Теги: прем'єра книги, ЦБ ім.Шашкевича, Гошуляк, бібліотечні заходи | Рейтинг: 5.0/5