П`ятниця, 26.04.2024, 20:39Вітаю Вас Гість | RSS
«  Березень 2015  »
Головна » 2015 » Березень » 6 » "ВЕБ 2.0 НА НАШУ КОРИСТЬ"
"ВЕБ 2.0 НА НАШУ КОРИСТЬ"

Бібліотекарі йдуть «в ногу з часом»!

5 березня 2015 року в ЦБ ім.М.Шашкевича відбувся тренінг бібліотечних працівників Стрийської МЦБС «Технології Веб 2.0. Створення блогу бібліотеки-філії».

Спочатку учасники тренінгу разом з провідним методистом В.Баранюк розібрали: що ж таке блог, визначили основні функції блогів; вивчили основні принципи, яких варто дотримуватись перед тим, як створити професійний блог.

Мета блогу бібліотеки-філії або структурного підрозділу :

- показати, що книгозбірня є сучасною установою, яка готова до конструктивного спілкування, критики, змін та інновацій;

- поліпшити спілкування з потенційними користувачами через діалог та коментарі;

- популяризувати інформаційні або інші послуги серед читачів, які шукають інформацію в Інтернеті, в тому числі у блозі;

- підвищити імідж бібліотеки для того, щоб більше людей могли відповісти на запитання „Що таке сучасна бібліотека?” і „Навіщо вона потрібна?”;

- проводити опитування та отримувати миттєві відповіді від читачів;

- поширювати інформацію про заходи книгозбірні й змусити людей говорити про них;

- спілкуватися зі ЗМІ, адже багато журналістів при підготовці репортажів, сюжетів використовують блоги і мікроблоги.

Фахівець відділу БІТ Коган О. провів майстер-клас по створенню, налаштуванню  та дизайну бібліотечного блогу.  Також розповів про рейтинги дописів та важливість блогової статистики, аналіз яких є важливий для створення цікавого та якісного контенту.

І що саме головне – ми самі  створювали блоги та робили в них перші дописи!

Наявність блогу – ознака того, що бібліотекар іде „в ногу з часом”.

Загалом, ми знову надіємось, що майстер-клас не пройшов даремно і всі блоги, які було створено під час заняття все-таки не кануть в небуття, а будуть успішно діяти.

Переглядів: 694 | Додав: Iryna_Reshetar | Рейтинг: 4.3/3