Середа, 24.04.2024, 06:52Вітаю Вас Гість | RSS
«  Листопад 2011  »
Головна » 2011 » Листопад » 1 » УРОЧИСТИЙ ВЕЧІР "ХРАМ ДУШІ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА”
УРОЧИСТИЙ ВЕЧІР "ХРАМ ДУШІ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА”

6 листопада 2011 року в читальному залі Центральної бібліотеки ім. М.Шашкевича о 14.00 год. відбувся урочистий вечір "Храм душі Маркіяна Шашкевича", присвячений 200-річчю від дня народження письменника.

Відкриваючи вечір, дирек­тор міської Централізованої бібліотечної системи Люд­мила Яремко наголосила, що древнє місто Стрий свято береже пам'ять про Маркіяна Шашкевича. На фасаді На­родного дому серед визнач­них українських просвітителів розміщено його бюст, іменем очільника «Руської трійці» названо одну з вулиць міста, з 1991 року Центральна міська бібліотека носить ім'я Мар­кіяна Шашкевича, а минулої неділі на парафії Усіх Святих Українського Народу відкрито пам'ятну таблицю. Серед книг, що знаходяться у фон­дах центральної міської біб­ліотеки, є рідкісні видання — «Русалка Дністрова» (фото­копія з видання 1837 року) і «Пам'яті Маркіяна Шаш­кевича» (1911 р.).

У гості до стриян цього дня зі Львова завітали заступник голови обласного відділення Національної спілки письмен­ників України Олесь Гордон та поет-бард, член НСПУ Олесь Дяк. О. Гордон зазначив, що Маркіян Шашкевич має значення не тільки галицьке чи всеукраїнське, він жив і діяв у контексті загальноєвро­пейських рухів. Стрийська поетеса Леся Павлів прочи­тала вірш про мову з при­святою Маркіяну Шашкевичу. Поет, перекладач, письмен­ник, заступник голови літе­ратурно-мистецького об'єд­нання «Хвилі Стрия» Мирон Нестерчук подарував бібліо­теці нове видання перекладів поезій літераторів Вірменії.

Поблагословив урочистос­ті протосинкел Стрийської єпархії УГКЦ о. Богдан Манишин, який зазначив, що о. Маркіян свого часу зробив ду­же багато для українського суспільства Галичини - підніс національну гідність.

Працівники бібліотеки ви­конали свій обов'язок належ­но вшанувати ювілейну дату духовного покровителя, зорганізувавши чудовий вечір з розповідями про життя і творчість Маркіяна Шашке­вича, вокальними виступами, декламацією віршів.

Творчість Маркіяна Шаш­кевича - зародок великої літератури. В ній - багато­гранність, правдолюбство, тут закладено ідею єдності укра­їнського народу.

Ростислав ТУРЧИН.

Переглядів: 1334 | Додав: Iryna_Reshetar | Рейтинг: 5.0/1