Середа, 08.02.2023, 05:52Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Мирон НЕСТЕРЧУК


     Ознайомитись з біографією Мирона Нестерчука - поета,  ви можете на сторінці "Стрий літературний" та на сторінці Вікіпедії.

 Основи мистецької грамоти Мирон Нестерчук  освоював  у студіях  образотворчого мистецтва та Московському заочному університеті мистецтв, на  факультеті  образотворчого  мистецтва. Мистецтво гравюри почав освоювати у Луцьку, в далекому 1968 році.  Відтоді створив понад 400 малярських робіт, майже 300 гравюр у техніці  лінориту, деревориту, офорту, а також кількасот акварелей, монотипій, рисунків олівцем, пером, сангіною, фломастером,  художньо оформив  понад  40 книг українських авторів.

     Тематична і технічна різноманітність  - дивовижна. Освітлена талантом  митця, фантазія, широта, зацікавленість і їх філософське осмислення, громадянська наснаженість - все це  свідчить про складну  і самобутню лабораторію творчості  художника.   

 Можна багато розмірковувати про тонку поетичність таких його картин, як   «Соломія  Крушельницька», «Мавка», «Малюк»,
 «Замріяна», «Портрет дружини», «Жанна», «Молочко», «Малий Мирон», «Сплячий хлопець», «Князівство трав», «Берегиня», «Світязь», про філософський зміст триптиху «Хліб і пісня», картин «Гармонія», «У світ», гравюр на стрийську тематику, про вражаючий оригінальністю і мистецькою довершеністю цикл «Вірменія», але найкраще їх побачити на власні очі  і переконатися, що це – справжнє мистецтво.

  Мирон Нестерчук  охоче знайомить  шанувальників зі своєю творчістю, про що свідчать численні виставки його робіт. Серед них – кілька персональних, в тому числі персональна виставка у Еревані, Ванадзорі, Гюмрі та Іджевані, що у Вірменії. Брав участь у міжнародній виставці «Адам Міцкевич - до 200-річчя від дня народження», що проходила у Польщі, та у ІV міжнародному графічному конкурсі  екслібрису, що проходив у польському місті  Глівіце.

  Малярські та графічні роботи  Мирона Нестерчука  знаходяться  у музеях Галичини, у приватних  збірках Австралії, Великобританії, Вірменії, Канади, Молдови, Польщі, Росії , США, Угорщини й звісно, України.

     До ювілейної  персональної виставки малярства і графіки під назвою «Пори року»  за підтримки  стрийського підприємця і мецената  Зеновія Карпінського видано каталог творів автора. Роботи Мирона Нестерчука пожно переглянути на Сайті художника.

     В царині творчості, як  малярської, так і літературної, Мирон Нестерчук  зумів  досягти вагомих успіхів. Свій непересічний багатогранний талант, мистецьку енергію розуму і серця, інтелектуальний і духовний досвід, усе своє нелегке, осяяне барвами рідного краю життя, він поставив на службу своєму мистецькому «Я», рідному місту Стрию,  незалежній Україні.

«Малярство і вірші з філософським змістом
Він увінчав перекладацьким хистом.
Стриян чарує, як достигле гроно,
Мистецький світ Нестерчука Мирона».

Віктор Романюк

 

 

 

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0