Вівторок, 19.03.2024, 11:57Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Матеріали громадських слухань -2014


     Громадські слухання  розпочались з проведення  рекламної кампанії в ЗМІ (часопис «Гомін волі», інформаційно-рекламна газета «Фортуна», Стрийське міське радіомовлення «Голос Стрия», ТРК «Лан», сайт Стрийської МЦБС).

В лютому 2014 року було запущено  онлайн-опитування  «Бібліотеки – центри активної громади», в якому взяли участь дві тисячі  онлайн-відвідувачів. До громадських слухань в усіх  бібліотеках - філіях були  розповсюджені флаєри «Увага!  Запрошуємо на громадські слухання».  На рекламних стендах при вході в  бібліотеки розміщувалась інформація про хід громадських слухань.

     До громадських слухань  були виготовлені:  інформаційний буклет «Сучасна бібліотека – нові послуги», пам’ятка «Бібліотеки   Стрийської МЦБС – інформаційні центри громади».

  Своєрідним звітом  перед громадою  міста стала  участь Стрийської МЦБС у ярмарку  можливостей, який проходив під гаслом  «Бібліотека – не тільки книжка напрокат» (партнери в проведенні громадська організація «Просвіта»,  «Самопоміч», ВХПТУ-16). Під час ярмарку рекламувались  інноваційні послуги  публічних бібліотек міста: транслювались  відео ролики про проектно-програмну діяльність  Стрийської МЦБС, новинки літератури були представлені на книжковій респект-виставці «Читайте у ХХІ столітті». Волонтерами та бібліотечними працівниками під час проведення ярмарку на площах та вулицях міста проводились експрес-опитування, і що відрадно, опитувані зазначили, що бібліотеки є невід’ємною складовою життєдіяльності міста, і що закриття бібліотеки в  їхньому мікрорайоні  негативно позначиться не тільки  на мешканцях, а й на суспільному житті міста. Шляхом використання  різноманітних методик анкетування, вуличних та онлайнових опитувань, «дерев побажань та пропозицій» (дитячі біб-ки) було опитано  близько 3-х тисяч  мешканців міста.

      Громадські слухання  розпочались з бібліотек-філій, де проводилось анкетування, усні опитування мешканців свого мікрорайону «Якою має бути бібліотека нашої громади»» та ін.  Результати  соціологічних досліджень засвідчили, що абсолютна більшість(85%)  опитаних зазначила про  необхідність існування бібліотек.

     В публічних бібліотеках міста  були розміщені інформаційні стенди. «Велич нації в її культурі», «Літній книжковий дощ»,  «Єднаймось навколо книги» –  бібліовиставки    інформаційно-рекламного проекта «Бібліовікно – світ інформації», які виставлялись на сайті Стрийської МЦБС, що дало змогу ознайомити з діяльністю МЦБС, новинками літератури  не тільки відвідувачів бібліотек,  а й онлайн-відвідувачів, мешканців та гостей міста.  Цікавою була  виставка-інсталяція «Бібліотеки пропонують: новітні технології в дії» /інноваційні послуги/, яка діяла протягом місяця в бібліовікні ЦБ ім. Шашкевича.

      Під час громадських слухань в ЗМІ було опубліковано 11 статей про ту чи іншу подію в діяльності публічних бібліотек міста. В мережі Фейсбук поширено 16  публікацій із життєдіяльності  Стрийської МЦБС, проведено 8 радіопередач  просвітницької та  літературно-художньої тематики, 6 телевізійних передач.

  Заключним етапом громадських слухань був  круглий стіл «Рідному місту – сучасні бібліотеки», в якому взяли участь заступник голови міста з гуманітарних питань, начальник відділу культури Стрийського міськвиконкому, представники депутатського корпусу, громадських організацій, благодійних фондів, партнери публічних бібліотек, бібліотечна спільнота міста, активні користувачі, представники ЗМІ та творчої інтелігенції.

     Подія мала широкий резонанс в місті, адже її висвітлювали  представники різних ЗМІ:  часопису  «Гомін волі», інформаційно-рекламної газети «Фортуна»,  міського радіомовлення «Голос Стрия»,   ТРК «Лан» (див. відеорепортаж).

     В програму круглого столу було включено ряд важливих питань і проблем, серед яких: як працює стратегія єдності «Бібліотека. Влада. Громада», співпраця з депутатським корпусом, благодійними та громадськими організаціями, товариствами, засобами масової інформації. Ставився наголос на тому, що публічні бібліотеки Стрийської МЦБС останні п’ять років працювали в режимі  активних змін і трансформацій. На цьому етапі  Стрийська МЦБС мала два шляхи розвитку:

         І-й – не змінюватись, залишатись на узбіччі і стати баластом для громади міста.

         ІІ-й – шлях модернізації бібліотек, шлях єдиного безкоштовного інформаційного закладу культури.

Стрийська МЦБС вибрала другий шлях розвитку. На сьогодні :

  • збережено централізацію, не допущено скорочення мережі бібліотек,
  • відкрито п’ять Інтернет-центрів ( комп’ютерний парк на даний час становить  34 комп.),
  • пріоритетами стали адвокаційна діяльність, реалізація соціально-культурних програм і проектів,
  • широке партнерство.

Звичайно, картина була б зовсім іншою, якби  не підтримка  місцевої влади. Розуміння міського голови  проблем бібліотечної галузі міста, саме в єдності  трьох складових: бібліотеки, влади, громади – наш успіх.

Давні партнерські стосунки публічні бібліотеки міста підтримують з депутатським корпусом. Депутати міської ради  затвердили  «Програму поповнення  бібліотечних фондів» на період до 2015 року  і проголосували за виділення коштів з місцевого бюджету на передплату періодичних видань, придбання  літератури.

Під час круглого столу  у виступах було підкреслено, що секрет успіху публічних бібліотек,  це саме співпраця з усіма гілками влади.

 

Маємо  позитивні результати, які відбулись як наслідок громадських слухань:  

  • бібліотека-філія № 3  /подаровано 10 стільців, кафедру видачі/
  • бібліотека-філія № 4  /здійснено ремонт даху та ремонт приміщення, вставлено 4 металопластикові вікна/. За кошти меценатів  встановлена металева решітка  на двері читального залу.

 

Учасники круглого столу відзначили, що публічні бібліотеки міста – це безкоштовні інформаційні,  просвітницькі,  літературні, дозвіллєві  центри, де панує комфорт і затишок, де надаються  інноваційні послуги для всіх верств  населення.

Отже, публічні бібліотеки міста повертають в громаду більше, ніж в них вкладають, а інвестиції у бібліотеку – це інвестиції у сильну громаду.   

                   

Провідний методист  Стрийської  МЦБС       

            Баранюк В.А.  

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0