Субота, 11.01.2025, 18:34Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Бібліотечні фонди


   Запорукою позитивного іміджу бібліотек є добре    сформовані фонди. Фонд Стрийської МЦБС складає близько 251 тис. бібліотечних документів, з яких книги складають 221 тис.прим., періодичні видання біля 30 тис.,електронні видання - 211.    


                         
 
 
Забезпечення фахового рівня обліку та ретельне опрацювання документів   відбувається у відділі комплектування та обробки літератури. Програма "Поповнення бібліотечних фондів” допомагає систематично їх оновлювати. Цікаві книжкові новинки, продумана передплата періодики, визначення місця книги на полиці, впорядковані каталоги – робота  Людмили Смірнової та Наталії Васькович. 

      РАРИТЕТИ НА КНИЖКОВИХ ПОЛИЦЯХ

Сьогодні збереження бібліотечних фондів – це глобальна проблема, від вирішення якої залежить чи зможемо ми передати нащадкам спадщину минулих поколінь. Особливо актуальним це питання є для стародруків і рідкісних видань, вивчення яких сприяє відновленню історичної пам’яті, ліквідації білих плям в історії нашого народу. Книжкові памятки (рукописи, рукописні книги, стародруки, рідкісні та цінні видання) в бібліотечних фондах традиційно прирівнювались до музейних памяток. Видання, які представлені в буклеті, розташовані в хронологічній послідовності.

►Требник Петра Могили [Текст]: перевидання з оригіналу, що появився у друкарні Києво-Печерської Лаври 16 грудня1646р./ упоряд. А.Жуковський.- Канберра – Мюнхен – Париж: Укр. Автокефальної Православної Церкви в Австралії і Новій Зеляндії. Наукового товариства ім.Шевченка в Европі. Академічного вид-ва д-ра Петра Белея, 1988.

►Энциклопедическій словарь [Текст]: В 86 т. / Ф.А. Брокгаузъ, И.А.Ефронъ.- С.Петербургъ: Семеновская Типо – Литографія (И.А.Ефрона).- 1890 – 1907.

«Енциклопедичний словник Брокгауза та Ефрона» - втілення живого зв’язку між минулим та майбутнім. В широкому колі біографічний статей можна знайти довідки як про хрестоматійно відомих класиків науки та мистецтва, так і мало відомих сучасному читачу творців політики, письменників та ін. Словник має немаловажне значення для краєзнавчої діяльності, так як має відомості по важливим напрямкам вивчення історії. На жаль, наша бібліотека не має повного зібрання.

►Западная Русь въ борьбе за веру и народность [Текст]: В 2-хъ частяхъ; [Сост. И.И.Малышевский].– С.-Петербург: Сунодальная типографія, 1897.

►Ранке, І. Человъкъ [Текст]: 4.1: Развитіе, строеніе и жизнь человеческого тела / Іоганн Ранке; [Cъ 650 рисунками въ тексте и 26 хромографіями]. - С.- Петербург: Книгоиздательское Товарищество «Просвещеніе», 1901.

►Бремъ, А.-Е. Жизнь животныхъ [Текст]: В 13 т./ Бремъ Альфред–Едмунд.-С.-Петербург: Русское книжное товарищество «Деятель», 1911.

►Франко, І. Панські жарти [Текст]: поема з останніх часів панщини / Іван Франко; [накладом Української Книгарні Т.Шевченка]. – New York, 1919.

►Матвійчук, М. Перша книжечка [Текст]: укр. повістковий буквар / Микола Матвійчук, малюнки О.Куриласа. - Winnipeg: Гуртовий склад А.Номік, 1940.

►Матвійчук, М. Друга книжечка [Текст]: для другого року науки / Микола Матвійчук, з іл. О.Куриласа й О.Кульчицької.- Львів-Вінніпег – Ню-Йорк, 1927.

►Лепкий, Б. Мазепа [Текст]: повість видана Науковим Т – вом ім.Т.Шевченка в Америці / Богдан Лепкий.- Нью-Йорк, 1955.

Будь-яке суспільство завжди відповідальне перед майбутніми поколіннями за збереження світового культурного надбання. У цьому сенсі важливим є розуміння вічної цінності книжкових пам’яток, що дійшли до нас, а також таких, які вже є на наших полицях сьогодні.

►Степовик, Дмитро. Історія української ікони Х-ХХ століть [Текст]/ Дмитро Степовик. – К.: Либідь, 1996.

Провідні мистецтвознавці різних країн світу в другій половині ХХ ст. почали приділяти особливу увагу іконознавству, зокрема таким його царинам, як духовна природа ікони, її відмінність од інших видів релігійного малярства.

Унікальними друкованими довідково-бібліографічними джерелами є:

►Стрийщина [Текст]: історично-мемуарний збірник: в 3-х т. – Ню Йорк: Комітет Стрийщини, 1990.

►Стрий [Текст]: фотоальбом.- Стрий, 2007.

►Мандрівки вулицями Стрия [Текст]: туристичний путівник.- Стрий: ВД «Укрпол», 2008.

Це далеко не всі раритетні видання, які знаходяться в Стрийській МЦБС.

       
 
Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0