Четвер, 18.04.2024, 05:41Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Бібліотека-філія №6


 
Адреса бібліотеки-філії 6:
м.Стрий, вул.50-річчя УПА,13
тел. (03245) 5-90-80
e-mail :  biblioteka.f6@gmail.com
                                   Графік роботи з користувачами:
                                   Щоденно з 11.00 - 18.00
                                 Неділя з 11.00 - 17.00
                        Вихідний: субота
 
Запрошуємо відвідати блог нашої бібліотеки
"Казковий світ дитинства " http://chitaliya.blogspot.com/
*********************************************************
 
2 грудня 2010 року дитяча бібліотека-філія № 6 відзначила своє 20-річчя.
     Кожна, навіть найменша, бібліотека має свою історію.
В прекрасному місті Стрий, у новому мікрорайоні, по вулиці 50-річчя УПА,13 була збудована двоповерхова бібліотека для дітей. Це був великий задум  Стрийської мерії і мрія наших юних користувачів. Саме 2 грудня 1990 року маленькі користувачі переступили поріг нашої бібліотеки. Це для них було великим подарунком напередодні свята Миколая.
    Дитина, яка любить і вміє читати - щаслива людина, бо довкола неї завжди багато-багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі - це книги, які можуть чимало: допомагають у навчанні і самовихованні, збагачують знаннями, зміцнюють волю, пробуджують мрії. Таких "друзів " є багато у фонді нашої бібліотеки. При відкритті бібліотеки книжковий фонд налічував 20539 примірників книг та брошур, газет та журналів.
   Завідувачкою бібліотеки була призначена Бісик Оксана Миколаївна. Бібліотека має два відділи обслуговування: 1-4 і 5-9 класів. Старший відділ має розгалужену структуру: абонемент і читальний зал. 
Читальний зал  Абонемент
    Бібліотека щорічно обслуговує більше 3000 читачів. Основні читацькі групи: дошкільники та учні молодших класів, діти-інваліди дитячого садочка "Калинонька", учні середнього та старшого шкільного віку, вчителі, батьки. Бібліотека обслуговує учнів середніх шкіл №1,2,3,4,5,6 ,8,9,10 та початкова школа №11, гімназії ім.А.Шептицького.
    Завжди радо зустрічали дітей на молодшому відділі 1-4 класів бібліотекарі Федорова Любов Михайлівна та Гаргас Галина Василівна. Вони допомагали їм у виборі книг і журналів, проводили цікаві масові заходи. Увагу юних читачів привертали яскраво оформлені книжкові виставки та тематичні полички, красиві поробки дітей. Бібліотекарем абонементу старшого відділу 5-9 класів була Марченко Олена Миколаївна.
Гостинно відчиняла двері читального залу Бісик Оксана Миколаївна. Яка знайомила дітей із довідковою літературою, навчала користуватись каталогами та картотеками, які були в читальному залі.
     Всі працівники бібліотеки для популяризації книги використовували ігрові форми роботи. Систематично проводили індивідуальну роботу з читачами.
На даний час книжковий фонд становить понад 23052 тис. примірників книг і брошур і 21 назва періодичних видань. В бібліотеці працює п'ять працівників: три працівники з вищою бібліотечною освітою і два з середньою спеціальною бібліотечною освітою. В даний час обслуговують дітей молодшого відділу бібліотекарі: Федорова Любов Михайлівна та Грицишин Ганна Іванівна. 
     Відділ 1-4 класів працює за програмою "Зігріймо їх теплом душі"(з дітьми-інвалідами, дітьми-сиротами та дітьми з обмеженими фізичними можливостями). Мета цієї програми: виховувати у дітей повагу до людської особистості, підтримувати у них віру в себе і свої сили, розвивати почуття впевненості і толерантності у стосунках з людьми. Щороку До Міжнародного дня захисту дітей, Міжнародного дня інвалідів, для цих маленьких читачів у бібліотеці проводять різні масові заходи. Бібліотекар абонементу 5-9 класів, Матвіїв Надія Василівна, яка вчить усіх користувачів самостійно орієнтуватись у книжковому морі книг. проводить цікаві заходи, конкурси, обговорення.
    Працівники читального залу старшого відділу зав. бібліотекою Бісик Оксана Миколаївна та бібліотекар Гаргас Галина Василівна.
      Провідною темою в роботі бібліотеки старшого відділу 5-9 класів є програма правового виховання: "Ти і закон". Мета: виховувати у дітей інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, формувати правову культуру, здобувати вміння та навички використовувати їх у повсякденному житті. ХХI століття - ера інформаційного суспільства, де інформація все частіше визначається як головний ребус майбутнього.
     2010 рік був вдалим для нашої бібліотеки. Вона стала переможцем конкурсу "Бібліоміст".
14 вересня 2010 року у нашій бібліотеці відкрився Інтернет-центр. В результаті матеріально-технічна база книгозбірні збагатилась п'ятьма комп'ютерами, принтером, сканером. У результаті підключення бібліотеки до комп'ютерної мережі для дітей відкрився доступ до великої кількості інформаційних джерел.
   Відповідає за роботу Інтернет-центру Гаргас Г.В.
   Користувач має можливість: безкоштовно використовувати програмне забезпечення та комп'ютерне устаткування для навчання, пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет. Роздруковувати необхідну інформацію на принтері. В Інтернет-центрі наші користувачі мають можливість спілкуватись з рідними, які знаходяться за кордоном, за допомогою skype-зв'язку (відеотелефонний Інтернет-зв'язок).

 

                                Ласкаво просимо відвідати нашу бібліотеку .

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

В нашій бібліотеці проходило свято  "Дитинства яскравого мить" до Міжнародного дня захисту дітей.  День захисту дітей вже багато років відзначається на всій планеті. В цей день особливо гостро піднімається питання дитинства, а отже майбутнього у всесвітньому масштабі, адже і сьогодні у ІІІ тисячолітті сотні, тисячі дітей не мають можливості нормально жити і розвиватися, вчитися і лікуватися. Тому різні громадські організації багатьох держав, в тому числі дитячі опираються на Конвенцію ООН права дитини, борються за щасливе, достойне життя будь-якої дитини у всіх куточках Землі. На нашому святі присутні учні  3-х класів ЗОШ №3  та активні користувачі бібліотеки. Свято підготували та провели бібліотекар відділу обслуговування 1-4 класів - Грицишин Г. І. та учні    3-В класу ЗОШ №11  - класний керівник Зубрицька М.В. 

на святі була оформлена книжкова виставка "Мир дітям планеті Земля"

  

Свято завершили малюнками на асфальті

 

 

"ПРОРОК НАРОДЖЕНИЙ УКРАЇНОЮ"

З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка наша бібліотека організувала цикл заходів: 

- Шевченківські читання "Іду з дитинства до Тараса" з учнями 5-6 класів,

- Літературно-музичну композицію "Ми нащадки Кобзаря" молодший відділ,

організована книжкова виставка "Іду з дитинства до Тараса" 

                

 ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ "НЕБЕСНОЇ СОТНІ"

18-20 лютого 2014 рік

Вічна пам'ять і слава героям України.

Голодомор - злочин без кари

 (80 роковини Голодомору 1932 - 1933 років в Україні)

     Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться однією з найстрашніших сторінок нашого минулого, явищем породженим тиранією, нелюдською системою,  в якій людина втратила не лише гідність, право на свободу, але й право на життя. тому, до Дня пам'яті жертв голодомору в читальному залі організовано виставку-реквієм "Голгофа голодної смерті", що розкривають трагічні сторінки геноциду в історії України минулого століття, годину історичної правди "Три голодомори  в Україні",  на молодшому відділі  було проведено урок-реквієм "Незабудки пам'яті", на абонементі була представлена виставка "Голодомор-невиплакані сльози України".

 

Книжкова толока "Купуй і читай українське"

     Бібліотека - це не лише книги, а й цікаві зустрічі з видатними особистостями. Юні шанувальники вічного і прекрасного познайомились із талановитими майстрами слова - М. Чумарною та Л. Відутою.

Ця непересічна подія відбулася 25-26 жовтня з нагоди проведення Книжкової толоки "Купуй і читай українське", 

яка присвячена до 200 - літнього ювілею від дня народження геніального українського поета - пророка Т. Г. Шевченка.

Письменники презентували свої твори, відповідали на запитання школярів, ділились планами на майбутнє.

Марія Чумарнаhttp://s019.radikal.ru/i627/1311/6f/226a18bf18a0.jpgЛюбов Відута

Усі присутні поринули у світ цікавих та веселих подій, пізнали п'янкий аромат слова, розкрили барвистий світ дитинства в поезіях Марії Чумарної та Любов Відути.

 
Юні шанувальники слова продекламували гостям вірші.

На цьому святі була представлена виставка-персоналія "Українську книгу - українським дітям".

Свято завершилось смакуванням коровая.

                З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

           24 серпня 1991 року було проголошено Акт про незалежність України. Територія держави була проголошена єдиною та неділимою. На території України мають чинність виключно Конституція та закони України. Відтоді 24 серпня кожного року в нашій державі відзначається як загальнонаціональне Державне свято – День незалежності. Це свято омріяне та виплекане багатьма поколіннями героїчних борців за волю і незалежність України. З нагоди 22-ї річниці проголошення незалежності України та з метою належного відзначення в нашій дитячій бібліотеці на всіх відділах було проведено різні масові заходи:на відділі обслуговування 5-9 кл. відкрита тематична поличка "В нас одна Батьківщина - Україна" та проведено годину історії "Дорога нам усім Україна", на відділі обслуговування 1-4 кл.  проведено бесіду біля книжкової виставки "Моя країна-Україна" та годину поезії" Свою Україну любіть !".

 

     В читальному залі бібліотеки влаштовано книжкову виставку 

"Живи у віках, незалежна Україно!".  

Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з книгами, які представлені на виставці і розкривають багатовікову історію становлення української державності та ознайомитись із  персональною пам'яткою "Президенти незалежної України".    

    

   Користуючись компютерами від програми "Бібліоміст", юні користувачі самі знаходили інформацію про святкування цього дня у різних куточках нашої країни. Віртуально вони побували в Україні за часів Київської Русі та за часів козацтва, де зароджувалась незалежність нашої держави.

 

"Рідненьку матусеньку зі святом вітаємо "    

                    (Свято матері)                    

    Наша бібліотека провела свято матері спільно з керівником 2-а класу - Пращерук С.М. та працівником відділу обслуговування 1-4 класів - Грицишин Г.І. На свято були запрошені: матері, бабусі, вчителі, бібліотекарі та керівництво школи. Свято розпочалося музичним привітанням матерів та бабусь. Діти підготовили : вірші, загадки, прислів'я  ігри,  конкурси з матерями і на завершення свята подарували своїм рідним матусям квіти та подарунки виготовлені своїми руками.

 

   

 

 Театралізоване свято закриття тижня дитячої книги 

        Всеукраїнський тиждень дитячої книги завершився. Протягом цього періоду було організовано акції, зустрічі з письменниками,  вікторини, подорожі, години поезії, книжкові виставки.  У казковий світ запросили учні З-А класу ЗОШ № 3, діти грали ролі в сценках відомих казок переписаних на новий лад, тут і Мальвіна, Буратіно, Солом'яний бичок, Лисичка-сестричка, Колобок та інші казкові герої.

   та юні таланти і майбутні поетеси - К.Зозуляк, О.Богославська, І.Сидор.

  

 

      Наша бібліотека презентувала новий Проект: "Через книгу до дитячих сердець". За допомогою Проекту ми відкриваємо дорогу дітям різного віку до цікавих книг та пізнавальної інформації, а наші користувачі відкривають свої серця до сприйняття нового та захоплюючого.

 

                                                     Всеукраїнський тиждень дитячої книги - 2013

 

Ось і прийшла весна! Разом із пробудженням природи весна несе нам багато прекрасних свят. Але сьогодні мова піде про свято, яке не позначено червоним у календарі, але воно є улюбленим для дітвори, для усіх, хто пов’язав своє життя з книгою, з бібліотекою. Для тих, хто ще не знає або призабув, хочемо нагадати, що 20 березня кожного року всі  дитячі бібліотеки проводять Всеукраїнський тиждень дитячої книги.  

 Так і в стінах нашої бібліотеки її Величність Книга святкує свої «Книжкові іменини» під девізом: «КЛЮЧ: Краща Література Юним Читачам !»

                                                                                                          

 

  Розпочали тиждень дитячої книги загальнообласним – 

Днем читання, яке  присвячене–письменниці-ювілярці –

«Марія Людкевич – майстер дитячої поезії».

   Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з її життєвим і творчим шляхом, творами письменниці.

            

Літературно-музичне свято "Пласт - майбутнє нації"

                                        (присвячене до 100-річчя створення Пласту)

12 жовтня наша бібліотека також відзначила цю велику подію - 100-річчя Пласту.

  Учасниками цього свята були: старший пластун Стрийської станиці "Пласт" - Микола Ханас та пластова сеньйора - Зеновія Ханас.

  Музичне свято було підготовлено працівниками відділу обслуговування 1-4 кл. - Ожибко О.М. та Грицишин Г.І., учнями 4-б кл. під керівництвом - Дибовської О.Ф.

     

Книжкова толока

20-21 липня в м.Стрий проходила Книжкова толока "Купуй і читай українське".

З нагоди такого свята до нашої бібліотеки завітали гості - відомі Львівські дитячі письменники: Марія Людкевич, Надія Черкес та Зеновій Филипчук.

Наші юні користувачі урочисто зустріли своїх улюблених письменників.

Діти мали можливість побачити і поспілкуватись з авторами цікавих книг.

Марія Людкевич.

 Пані Марія розповіла про свою творчість та презентувала свої нові книги:

* "Пізнаймо місто рідне"

* "Мирославині таємниці"

* "Сім днів із прицесою Казкарією"

 

 

Надія Черкес.

Пані Надія зачитала уривки нових творів, якими дуже зацікавила наших юних користувачів вони віртуально стали героями цих творів. Були представлені нові книги:

* "Писанка"

* " Першовересень"

* "Миколайку, Миколаю!"

 

 

Зеновій Филипчук.

Пан Зеновій виконав свої твори у музичному супроводі. Діти слухали його пісні і самі приймали участь.

.

 

Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0