Четвер, 18.04.2024, 07:32Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Центральна дитяча бібліотека ім. Стефаника


 
 
Центральна дитяча бібліотека ім. В. Стефаника пропонує послуги, а саме:
 
можливість оволодіти основами комп'ютерної грамотності та отримати бейджик: "Комп'ютошка";
 - спілкування за допомогою "Skype" з рідними, друзями будь - якої країни у зручний для вас час від 12.00 до 18.00 години;
 - отримання різноманітної інформації через всесвітню мережу Інтернет в нашому Інтернет - центрі "Павутинка".
 
І все це безкоштовно!
 
Блог бібліотеки "Бібліодрайв"  
 
Адреса ЦДБ ім.Стефаника:

м.Стрий, вул.Крушельницької, 27

тел. (03245) 5-24-05,  5-00-86
e-mail: cdb.stryi@gmail.com
 
Графік роботи:
Щоденно з 11.00 - 18.00
Неділя з 11.00 - 17.00
Вихідний: субота
 
 
 

        Історія бібліотеки

Організаційний період розпочався від 27 жовтня 1947 року. Саме тоді були призначені завідуюча бібліотекою і бібліотекар. Згідно вищезгаданої довідки бібліотека почала свою діяльність з 1 січня 1948 року і була підпорядкована Стрийському районному відділу культури.

           Книжковий фонд становив дві тис. примірників книг.

           Міська центральна бібліотека ім.В.Стефаника відповідно до історичної довідки від 20 травня 1958 року мала назву – Стрийська міська дитяча бібліотека № 1.

           З роками книжковий фонд зростав, збільшувався кількісний склад читачів, відповідно до цього штат бібліотеки за 10 років збільшився. У 1957 році у бібліотеці разом із завідуючою працювало п’ять бібліотечних працівників.

         У травні 1961 року на честь 90-річчя від дня народження галицького письменника – новеліста Василя Стефаника бібліотеці було присвоєно його ім’я. Від цього часу бібліотека називається: Стрийська міська дитяча бібліотека ім.Василя Стефаника.

Бібліотечні працівники педагогічно, фахово відносились до своєї роботи по обслуговуванню юних читачів. На належному рівні велась робота по індивідуальному керівництву читанням дітей, що було відзначено обласним керівництвом. Бібліотека стала базовою бібліотекою з цього напрямку роботи, в ній завжди проводились обласні семінари.

За хороші показники у бібліотечному обслуговуванні читачів у 1967 році бібліотеці присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи”.

Від дня відкриття бібліотеки структура її не змінювалась. Лише з часом було змінено віковий ценз обслуговування дітей. З самого початку і до 1965 року бібліотека обслуговувала юнацтво.

Структура була така:

  • відділ 1 – 4 класів;

  • відділ 5 – 10 класів ( абонемент : 5 – 10 кл.;

  • читальний зал 3 – 10 кл.).

Розташовувалась бібліотека спочатку по вул. Народній(колишня вул.Котовського). Приміщення було невелике. У 1956 році під бібліотеку було виділено більше приміщення - окремий будиночок по вул. Шевченка, 36. Тут працівники плідно пропрацювали до 1999 року. Йшли роки. Книжковий фонд поповнювався, більше стало читачів. Приміщення вже не відповідало санітарним нормам, не сприяло покращенню умов праці. Воно було темним, вологим, стіни поражені грибком і ремонти не допомагали. У 1999 році за сприянням голови міста п.Р.Шрамовята бібліотека отримала нове, просторе, двоповерхове приміщення по вул.С.Крушельницької, 27.

Продовжуючи добрі традиції і фаховий досвід роботи своїх попередників, сучасні бібліотечні працівники йдуть в ногу з сьогоденням. Задовольняють запити читачів нової генерації Незалежної України шляхом інноваційних форм роботи.

Те, що місце прописки бібліотеки поруч з міським будинком культури, школами, центром учнівської творчості добра ознака: легше організовувати бібліотечні свята, залучати більше дітей. 

Щоб задовільнити запити юних читачів бібліотечні працівники працюють з періодичними виданнями, згуртовують читачів у гуртки та клуби за інтересами.

На бібліотечній ниві творчо і натхненно працюють: заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Л. Бобяк, завідувачка відділу 5-9 класів Г.Лико, бібліотекарі читального залу О.Рудюк, бібліотекар абонементу Г. Шумейда; завідувачка відділу дошкільнят та учнів 1-4 класів Л. Багрич, бібліотекар молодшого відділу І. Гавриляк.

У 1976 році відбулася централізація бібліотек міста. Дитяча бібліотека стала структурним підрозділом Централізованої бібліотечної системи м.Стрия. І відтоді має таку назву: Центральна дитяча бібліотека ім.Василя Стефаника Стрийської міської Централізованої бібліотечної системи. Скорочено: ЦДБ ім. Стефаника Стрийської МЦБС.

На даний час книжковий фонд бібліотеки налічує понад  53 тис. примірників.

 

Наш email: cdb.stryi@gmail.com

 

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ

Нова "Гаряча" послуга бібліотеки - онлайн реєстрація до дитсадка. 

Майже від дня народження дитини приходилось батькам ходити до дитячого садочка,  домовлятись, щоб зарахували до закладу дитину.

Сьогодення дає можливість влаштувати дітей до дошкільного закладу через Інтернет у бібліотеці.

Якщо Інтеренту немає вдома, чи ви не впевнені, що впораєтесь самі - на допомогу прийде працівник нашого Інтернет - центру "Павутинка".

Звертайтесь! Ви отримаєте кваліфіковану послугу - безкоштовно!

             У підготовці проведення майстер - класу:                            "Мотанка - оберіг нашої душі" п. Ольга Гаврилечко скористалась послугами Інтернет - центру "Павутинка" нашої бібліотеки.

Фотосесія у бібліотеці.

За участю батьків працівники експерементують, фантазують і проводять різноманітні акції. Це по новому, творчо єднає дітей і читачами стають на довгі роки цілі родини.

Саме такою родиною є родина Нейковичів. Батько Маргарити, учениці 3-Б класу ЗОШ№7, активно залучає до читання свою донечку. Про це яскраво розповідає фотосесія - подорож по бібліотеці.

 

 

 

 
Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0