Неділя, 19.05.2024, 00:57Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Леся Павлів


      Леся Михайлівна Павлів народилася 10 січня 1949 року у селі Підкамінь Рогатинського району Івано – Франківської області. Після закінчення Київського педагогічного інституту викладала українську мову та літературу у Стрийському технікумі механізації і електрифікації сільського господарства. Актриса народного самодіяльного театру, член  першої Ради  відродженої «Просвіти» в місті Стрию. 

      Перша  поетична збірка  Лесі Павлів  «Не покидай мене любове»  побачила світ у 1990 році. Творчий успіх додав наснаги до праці. Вона пов’язує свою долю з літературно – мистецьким об’єднанням  «Хвилі Стрия».

        У 1993 році у  виходить друга її книга «На перехресті вітрів», пройнята духом безмірної любові до рідного  краю і  його  жителів. Зі змісту творів книги можна зробити висновок, що найсвятіші животоки поезії Лесі Павлів – батько і мати, діти, дім і поле – такі одвічно звичні образи  і такі невичерпні для натхнення…

Йшов липень,
І липою цвіло
Моє село.
Краяни співом забавлялись -
Петрове свято звеселяли,
Та й діти щедро петрували,
А десь далеко, десь далеко
Моє дитинство мандрувало…


            Проголошення Незалежності України додало творчого натхнення.  З’являється нова поетична збірка Лесі Павлів «Мелодії мого краю» (1994), яку вона присвятила своїм батькам.

           Двічі  (1991 – 1995 роках) поетеса  виїжджала за межі Батьківщини. Вона побувала у Нью – Йорку, Чикаго, Вашингтоні,  знайомилася із життям і традиціями української діаспори в США. Виступала перед студентами та учнями  шкіл. Там  з-під її пера вийшли  нові  вірші:  «Діти рідної землі», «Україні», «Доля вічної миті» та інші. І все ностальгія за рідним краєм, отчим домом, друзями перемогли, Леся Павлів повернулася на Батьківщину, пережиті почуття  і роздуми послугували основою нових ліричних творів. 

Ні, більш не хочу чужини:
Вона холодна і терпка, бо мучить…
Але я вперта, з власної вини
Той мед життя я скуштувати мушу.
Та рвусь в безодню клопотів і мрій,
 Де виглядаю днину гожу,
Короткий зримий час – рятунок мій!
Без України я не можу… 

        У цей час з’являється низка нових збірок поезій:  «Коли десь заплаче скрипка» та  «Океан душі моєї», «Ти повернув мене у юність», «Симфонія Чорного моря», а також книги для дітей «Я маленька українка»,  «У рідній хатинці », «Ой та зимонька - зима», «Пісня про Яринку», «Вірні друзі»,  «Солодка потіха». Це вже був 2005 рік. А в 2008 році вийшла нова її книга  «Сонечко в хаті».

        У співдружності з місцевими композиторами стала авторкою багатьох українських пісень, які звучать у рідному краї.

        У 2012 році  вийшов друком  науково – методичний посібник «Поетичний світ Лесі Павлів», який підготувала кандидат педагогічних наук С.Євсеєнко. Посібник  розкриває грані її поетичного таланту, тематику її поезій, особливості художньої мови.

        Леся Павлів – делегат  I Всеукраїнського з’їзду  «Союзу українок» у місті Києві, делегат IV, V і  VI з’їздів  Національної спілки письменників України, бере активну участь у роботі управи Львівської обласної організації НСПУ як  її членкиня, подорожує країною, часто відвідує школи, знайомить дітей зі своєю творчістю.

        Перечитуючи її твори, дивуєшся, як прості, житейські речі стають  дорогими  і незвичайними, коли серце не байдуже, а душа не мовчить.


                
Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0