Неділя, 19.05.2024, 00:14Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотеки ЦБС
Для користувача

Микола Кондратенко


 
       Народився Микола Кондратенко 24 квітня 1934р. в селі Вищий Булатець Лубенського району Полтавської області. Закінчив Ленінградське військове училище та Грузинський політехнічний інститут. Працював техніком, інженером на будівництві залізниці Поволжя, Кавказу, Кубані, України.    
    Після довгої дороги по чужих краях у 1971р. Микола Дмитрович повертається на Україну до Стрия.

На хвилях мандрівних носило мене на просторах
То в гору жбурляло, то був на самісінькім дні.
Як доля прибила до рідного мовного моря –
Повірив, відчув, що бурі мені не страшні.

      За довгі роки мандрів по землі із краю в край  накопичив він величезний запас життєвих вражень, і незабутніх зустрічей, незвичайних подій. Які вилилися на чистий аркуш паперу ліричними віршами, сонетами, поемами, прозою.

    Сьогодні у творчому доробку Миколи Кондратенка їх уже понад 20 книг. Провідні з них     «Моєї осені зірки», « В душі осіннє суголосся», «У вирій осінь відлетіла», «Крізь літа», «Одвічний поєдинок», «Чим серце переповнилось», «Поля мого ужинок», «Чоловічі сповіді», « Коли ми були молодими».

   Окрема сторінка творчості Миколи Кондратенка твори для дітей, серед них: «Про царівну берізку», «Життя та пригоди Святого Миколая», «І кожна буквочка хвалилась», «Про трьох братів місяців» та інші, які стали вартісних внеском  в українську дитячу літературу.

    Друге крило творчості Миколи Кондратенка – його поетичні переклади та переспіви з російської а також з німецької та англійської. Найбільш вдалі – це поема О.Пушкіна «Руслан і Людмила», «Пісня про віщого Олега» «Дух медовий листя». За перекладацькі успіхи п. Миколу  було відзначено премією  Костянтина Симонова.

     Друкувався в журналах «Дніпро», «Дзвін»,  газеті   «Літературна Україна» та ін.

     Окремі вірші покладені на музику.

    Член Міжнародної асоціації письменників.

    Лауреат   літературної премії О.Фадєєва.

     Для Миколи Кондратенка вік не має значення є стан його молодої душі. Всі реалії життя не є поза кадром  його письменницьких візій. Попереду у нього нові книжки.

Як душа мовчать не хоче
Як сльоза торкнеться вій
Отоді пишу рядочки,
Що за них готовий в бій...
.
                          
Пошук
Наші ресурси
Територія фахівця
Презентуємо ЦБС
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0