«Як нації вічна снага і краса
Червона калина й хрещатий барвінок,
Є й буде земля й небеса
« Союз Українок» !
/ Віктор Романюк «Союз Українок»/
3 травня 2020 року минає 30 років з часу відновлення осередку «Союз Українок» у Стрию. Відроджений у 1990 році Стрийський осередок своєю діяльністю довів, що є міцною складовою Всеукраїнського «Союзу Українок». Вже на початку своєї діяльності союзянки успішно працювали у різних напрямках. Адже «Союз Українок» у Стрию постав як громадсько-політична організація. Патріотично налаштоване жіноцтво несло у маси національну свідомість, культуру, плекало рідні звичаї, мову і обряди, боролися за духовне багатство молоді. Бажання утвердитися і заявити світові про себе – основні завдання, які стояли і стоять перед стрийським жіноцтвом. З ініціативи Ірини Ольшанської – першої голови Стрийського осередку, Ольги Заяць, Любові Камінської, Стефанії Микитчин, Таїсії Гайдукевич, Ярослави Левицької, Зеновії Ханас та багатьох інших союзянок відновився та успішно діє демократичний жіночий рух у Стрию, виховувалось і виховується нове покоління здатне розбудувати українську державу. Адже їх головним дороговказом на шляху розбудови національного життя є Бог, Україна, Нація, Держава.
В бібліотеках міста є масив краєзнавчої літератури присвячений цій тематиці. По закінченні карантинних заходів чекаємо на Вас - патріотів та знавців рідного краю.
О.Шейгец,
провідний бібліограф Стрийської МЦБС
![На изображении может находиться: 10 человек](https://scontent.flwo6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/95124865_1699459020212425_4654213719440490496_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQlpNBcOcRVGS2gKpiiLq4RYS8qVdMqFtNUTDPErwp9TbHUIJ4-k5QmgECz2Jh6CGH8&_nc_ht=scontent.flwo6-1.fna&oh=9effea4a2e7eb30f35c8c7e1ffff47ca&oe=5ECFC22E)
![](https://scontent.flwo6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/95694808_1699459093545751_8529132788689928192_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQk3V9M2EKfmLnWlhE1EaQTLsXar6_kcq0feIsDCF0TZxTfuYI6VbfL0FKMdubY8giE&_nc_ht=scontent.flwo6-1.fna&oh=9521214e62f2c87f6695ec196cf98ea0&oe=5ECF575A)
|